Kórus

„A zene kifejezi mindazt, ami szavakkal elmondhatatlan,
mégsem maradhat kimondatlanul.”
(Victor Hugo)

Kórusunk 2005 húsvétja előtt alakult. Célunk az volt – és az ma is –, hogy segítsük egy-egy ünnep méltóbb megünneplését. Repertoárunkat ünnepről-ünnepre igyekeztünk bővíteni, szemünk előtt tartva Szent X. Piusz pápa rendelkezését, miszerint az egyházi zene legyen szent, egyetemes és művészi. Ezért kapott már kezdetben is fontos szerepet kórusunk életében az Egyház hivatalos éneke, a gregorián, és azoknak a mestereknek a művei, akik a századok során megpróbálták zenével kifejezőbbé tenni a kimondhatatlant. Ezen műveknek a megszólaltatásával akarjuk mi is kinyilvánítani szeretetünket és hódolatunkat a Mindenható Isten felé, a liturgia színesebbé tételével pedig a híveket közelebb vezetni hozzá.

LAUS DEO.

Szeretettel hívjuk és várjuk azokat a testvéreket, akik kedvet és tehetséget éreznek magukban kórusunkhoz való csatlakozásra. A kóruspróbák csütörtökönként vannak a templomban vagy a plébánián, 19.00 ótától.

Alább a kórusunk 5 éves jubileumi hangversenyének anyagából készült felvételekből hallgatható meg néhány a hivatkozásokra kattintva. Az felvétel anyagából CD-lemez is készült. Érdeklődni a kórus tagjainál lehet.

Az 5 éves jubileumi hangversenyünk felvétele

1. Gaudeamus (gregorián)