Szentírás

"A te igéd lámpás lábaimnak és világosság ösvényeimnek"
(Zsolt 119,105)

A Biblia Isten önfeltárásának, a kinyilatkoztatásnak írásba foglalt változata. Az Úr ennek gondozását és magyarázását Egyházára bízta, hogy így az idők végezetéig tévedés nélkül taníthassa és hirdethesse a megváltás örömhírét. Forgassuk tehát naponta, hogy ez által mind jobban megismerjük Isten szándékát, amely örök boldogságra hív minket.

A Szentírás támaszt és erőt ajándékoz az Egyház életének. Gyermekei számára biztosítja a hit szilárdságát, a lelki élet táplálékát és forrását; a teológia és a lelkipásztori igehirdetés lelke... Ezért az Egyház buzdít a gyakori szentírásolvasásra, "mert aki nem ismeri a Szentírást, nem ismeri Krisztust" (Szent Jeromos). In: A Katolikus Egyház Katekizmusának Kompendiuma 24.

A képre kattintva az interneten olvashatja a Szentírást.

szentiras.jpg